OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2014 roku nasze przedszkole włączyło się w uroczyste  obchody Światowego Dnia PluszowegoMisia.

Głównym celem przedsięwzięciabyło przybliżenie dzieciom historii powstania pluszowego misia, przedstawienieróżnych sylwetek misiów-bohaterów zarówno literackich, filmowych jak imuzycznych, zachęcanie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na tematybliskie dzieciom, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy.Z tej okazji sale przedszkolnezamieniły się w krainy pluszowych misiów. Każde dziecko przyniosło ze sobąswojego ulubionego pluszaka, który towarzyszył im podczas całego dnia.

Wtrakcie zajęć przedszkolaki zapoznały się z historią powstania pluszowegomisia, a następnie same opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Dzieci brałyrównież udział w różnorodnych zabawach muzyczno – ruchowych ze swoimimaskotkami, konkursach wiedzy na temat misiów występujących, jako bohaterowieznanych bajek. Nie zabrakło wspólnie oglądanej bajki.

W tym dniuzabawom nie było końca. Dzieci śpiewały i tańczyły w rytm specjalnie przygotowanejna ten dzień muzyki. Na podsumowanie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w zabawie zorganizowanej z okazjiŚwięta Pluszowego Misia.

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

Album ze zdjęciami Google+ - „OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA”