Obchody Światowego Dnia Zdrowia 2017

Światowy Dzień Zdrowia

27 kwietnia 2017 roku w naszej szkoleodbyły się po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Zdrowia.

Uroczystość rozpoczęła się podsumowaniem Gminnego Konkursu Ekologicznegooraz rozdaniem nagród dla zwycięzców. Puchary, dyplomy i nagrody wręczał Wójt GminyTrzebownisko Pan Lesław Kuźniar i  Dyrektornaszej szkoły Pani Wiktoria Budzisz.

Następnie nasi goście  i zebrani uczniowie  oraz nauczyciele  obejrzeli inscenizację  „Żeby zdrowym być…”, w której zostaływyeksponowane trzy główne  zasadydbałości o zdrowie: pierwsza  - higienaciała i umysłu, druga – zdrowe odżywianie   itrzecia – sport to zdrowie. Występ uświetnił pokaz gimnastyczny w wykonaniuuczennic szkoły podstawowej. Po czym  goście obejrzeli wystawę plakatów pt. „Zdrowiemamy tylko jedno” wykonanych na konkurs ekologiczny przez jego uczestników.

Później cała społeczność szkolna igoście  uczestniczyli w degustacjizdrowych przekąsek, które były przygotowywane od samego rana przez nauczycieli,uczniów i panie z obsługi szkoły. Ciasta przygotowali uczniowie wraz zrodzicami w domu.   Kolorowe kanapki, ciasta z warzyw, koreczki,woda z cytryną i limonkami, warzywa i owoce smakowały wszystkim. W ten sposóbudowodniliśmy sobie wszyscy, że jeżeli się postaramy, to - to co jemy, może byći zdrowe, i smaczne, i kolorowe.

W dalszej części obchodów Dnia Zdrowia odbyły się gry i zabawy ruchowe, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz  z nauczycielami.

Miła atmosfera, dobry humor sprawił,iż ten dzień długo zagości w naszej pamięci, a zasady dbałości o zdrowie, o  których była mowa będą praktykowane na bieżącoprzez uczestniczących w imprezie.

W końcu to o nasze życie chodzi!

Google+ Post

Gadżet Google - „Google+ Post”