OPERACJA MEDIACJA

19 listopada przypada  Międzynarodowy Dzień Mediacji, zaś 21listopada Międzynarodowy Dzień Życzliwości. W naszej szkole oba święta zostałypołączone i odbył się 21 listopada.

W przeddzień uczniowie naszej szkoły wykonaligazetki ścienne, informujące o przebiegu mediacji,  wymaganiach,  które należy spełnić, by zostać rówieśniczymmediatorem. Przedstawili  korzyści płynącez takiego sposobu rozwiązywania konfliktów.

W tym dniu nasi szkolni mediatorzy rówieśniczyzaplanowali i przeprowadzili wiele "uśmiechniętych" akcji.

Z korytarzy szkolnych uczyniliprawdziwą "Aleję Życzliwości". Na ścianach i oknach zawiesili złote myśli i sentencje.Pani dyrektor i wicedyrektor, nauczyciele, uczniowie i pracownicy obsługilosowali z kosza "życzliwych sentencji" jedną, która miałatowarzyszyć im przez cały dzień, czyniąc go milszym.

Ci uczniowie, którzy ubrali się nażółto (kolor mediacji), nie byli w tym dniu pytani na lekcjach.

Samorząd Uczniowski przygotowałrównież drzewo życzliwości pod hasłem : "Za co komuś dziękuję", gdziechętni uczniowie i nauczyciele mogli zawieszać swoje podziękowania,pozdrowienia i życzenia.

Szkolni Mediatorzy wraz z SamorządemUczniowskim nie zapomnieli też o najmłodszych w naszej szkole. Donich skierowana została akcja pod hasłem "Wszystkie cytrynki mają kwaśneminki". Każdy, kto spróbował zjeść plasterek cytryny i nie skrzywił się,dostawał naklejkę z uśmiechniętą buźką.

To był naprawdę bardzo miły dzień wnaszej szkole.

Agnieszka Możdżeń
Iwona Dziągwa