Piknik Rodzinny 29 maja 2016

PIKNIK RODZINNY

W niedzielę 29 maja br. ,o godzinie 14:00 już po czwarty w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinnyzorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Zarówno dzieci jak irodzice przybyli na boisko sportowe, aby bawić się i aktywnie spędzić słoneczne,niedzielne popołudnie.

Organizatorami tegoprzedsięwzięcia byli: Zespół Szkół w Wólce Podleśnej oraz Rada Rodziców przyZespole Szkół w Wólce Podleśnej. Aktywnie wspierały ich organizacje lokalne: LKS„Leśna”, KGW w Wólce Podleśnej,  OŚP wWólce Podleśnej oraz Stowarzyszenie „Jadwiżanie”.

Sporo się działo… Pouroczystym otwarciu Pikniku przez Panią dyrektor Wiktorię Budzisz iPrzewodniczącego Rady Rodziców – Pana Dariusza Kowala, wszyscy w znakomitychnastrojach przystąpili do podziwiania występów artystycznych i zawodówsportowych dzieci i młodzieży.

Na początek swojeumiejętności zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają nazajęcia Oyama Karate prowadzone przez panią Alicję Lewińską. Byli wspieraniprzez naszych absolwentów oraz uczniów z Tajęciny.

Po części pokazowejnadszedł czas na rozgrywki  sportowe, wktórych udział brali rodzice z dziećmi oraz wszyscy chętni uczniowie. Każdymiał szansę sprawdzić się w tej dyscyplinie, w której czuł się jak najlepiej.Były to piłka nożna i koszykówka. Po raz trzeci odbyły się także OtwarteMistrzostwa w Wólce Podleśnej w Boule.

Najbardziej wytrwali przystąpili dobiegu na orientację, który jak co roku do najłatwiejszych nie należał.

Pokaz umiejętnościtanecznych podopiecznych przedszkola i uczniów, prowadzony przez instruktorówszkoły „Show Dance”, rozbudził zazdrość u niejednego kolegi czy koleżanki. Możestanie się inspiracją, by w przyszłym roku rozwinąć swoje umiejętności w tymzakresie.

Następnie uwagę zebranych przyciągnął pokaz możliwości bojowych OSP wWólce Podleśnej. Wszyscy  mieli niepowtarzalną okazję obejrzećwyposażenie pojazdu strażackiego oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcejfrajdy sprawiło przymierzanie hełmu strażackiego, wejście do wnętrza wozu,włączenie syreny  oraz „fontanna” zrobiona z wężastrażackiego, wktórej chętnie chłodziły się dzieci.

Organizatorzy piknikuzapewnili również atrakcje najmłodszym. Oczywiście ogromną popularnością cieszyłasię dmuchana zjeżdżalnia,przy której bez przerwy ustawiała się kolejka chętnych dzieci, dmuchane piłkarzykioraz wirtualne okulary, które pozwalały przenieść się w inną rzeczywistość.

W tle słychać byłomuzykę, przy której chętnie tańczyli najmłodsi, a boisko asfaltowe na czasimprezy zamieniło się w wielki karton, na którym zarówno dzieci i rodzice moglistać się twórcami rysunków kolorowymi kredami.

Dużym zainteresowaniemcieszyły się również konkurencje przygotowane dla najmłodszych – dzieci przedszkolnychi klas I-III. Chętnie uczestniczyły w pokonywaniu toru przeszkód, kręceniuhula-hop, a także w biegach na czas.

Uczniowie klas starszychpróbowali swych sił w przeciąganiu liną, strzelaniu goli do bramki, biegu wworkach i skakaniu na skakankach. Na koniec  z zamkniętymi oczami malowali karykaturynauczycieli. Niektóre prace naprawdę były godne podziwu…

Na twarzach uczniów widaćbyło uśmiech i zadowolenie. Najlepsi zostali nagrodzeni upominkamiprzygotowanymi przez Radę Rodziców.

Abymieć siłę do zabawy i rozgrywek sportowych dla  uczestników pikniku zostały  przygotowane przez rodziców i sponsorów: pyszne włoskie lody, grillowanekiełbaski, napoje, warzywno-owocowe przekąski oraz dietetyczne i zdrowekanapki.

Wspólniespędzony czas szybko minął. Wszyscy uczestnicy Pikniku Rodzinnego niecozmęczeni, ale opaleni  majowym słońcem wznakomitych nastrojach wrócili do swych domów.

Czasszybko  płynie… i pewnie znów spotkamysię za rok!

LAUREACIROZGRYWEK I ZABAW SPRTOWYCH:

BOULE

IMIEJSCE: JUSTYNA, MICHAŁ LECH

IIMIEJSCE: IWONA, KAROL LECH

IIIMIEJSCE: MARTA, JERZY ORZECH

PIŁKANOŻNA

IMIEJSCE: FILIP KAPŁAN, BARTŁOMIEJ JAKUBOWSKI, MIŁOSZ KAPŁAN, PIOTR JANDA, ERYKŚWIEBODA, PIOTR KOSZULIŃSKI, JAKUB KOSZULIŃSKI, JANUSZ KOSZULIŃSKI

KOSZYKÓWKA

IMIEJSCE: WIKTORIA KOT, WIKTORIA LECH, JAKUB PIEKŁO, DAMIAN JAKUBOWSKI, MATEUSZORZECH

BIEGNA ORIENTACJE

IMIEJSCE: MARIUSZ WILCZAK, KAMIL WILCZAK, JAKUB WILCZAK

IIMIEJSCE: NATALIA KŁONICKA, MARTYNA IŻAK, DOMINIKA RUSZAK

IIIMIEJSCE: KONRAD KĘPA, MATEUSZ MICHNO

GRYI ZABAWY KLASY IV –VI

WIKTORIAKOSIOROWSKA, ANNA GOŁĄB, PATRYCJA LECH, OLIWIA MAŁECKA, MARIKA KOMOROWSKA,ALEKSANDRA PIEKŁO, NIKOLA JASTRZĄB, MICHAŁ HALIGOWSKI

HULA-HOPKLASY I – III

OLIWIAOBARA, WIKTORIA TOMASIK, ALEKSANDRA DRZAŁ, WIKTORIA SCHODZIŃSKA, KINGAOSTROWSKA, SARA KOWAL, DARIA SKUBISZ

GRYI ZABAWY – PRZEDSZKOLAKI

GABRIELABIELAK, AMELIA MAŁEK, JULIA GANCARZ, MAGDALENA ORŁOŚ, ANTONINA LECH, MATEUSZKILIAN, JULIA SUŁEK, LENA CISEK

SKŁADAMYGORĄCE PODZIĘKOWANIA SPONSOROM PIKNIKU:

STYROBUD B T K Radomscy Sp.J.

Elektromontaż Rzeszów S.A.

DOMAT Janusz Drzał Jasionka

SYLVECO

KORAL

MLEKPOL

AGROHURT S.A.

Wojciech Organiściak

Z naszej miejscowości:

LKS „Leśna”

Stowarzyszenie „Jadwiżanie”

Koło Gospodyń Wiejskich

Kancelaria Usług FinasowychMERITUM Sp. z o.o.

HDC Piotr Lech

Ochotnicza Straż Pożarna

Piknik rodzinny - 29.05.2016

Album ze zdjęciami Google+ - „Piknik rodzinny - 29.05.2016”