PROGRAM EDUKACJI EKONOMICZNEJ „ NA WŁASNE KONTO ”

Zespół Szkół Gimnazjum im. Św.KrólowejJadwigi bierze udział w programie edukacyjnym „Na Własne konto”. Zajęcia Iczęści projektu odbywać się będą w dniach 20-24 styczeń 2014r. a udział weźmiew nich 20 uczniów klas I-III gimnazjum.

Na WłasneKonto" to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich imiejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jestEuropejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

W ramach Programu uczniowie uczestniczą w dodatkowychzajęciach z przedsiębiorczości iekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę igry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędziaekonomiczne, które w założeniu umożliwiąim lepszy start w dorosłe życie.

Podczas II semestru uczniowie wykorzystują zdobytą wiedzę wpraktyce przygotowując pracę konkursową -młodzieżowągazetkę ekonomiczną skierowaną do społeczności lokalnej oraz minibiznes plan jej wydania.

Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszenina finał konkursu do Warszawy, gdzie będąrywalizować o roczne stypendia edukacyjne.

Celemprogramu „Na Własne Konto" jest:

-poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów,

-kształtowanie podstaw przedsiębiorczości,

-przekazanie umiejętności świadomego planowania własnejścieżki zawodowej,

-zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzifinansowych pomiędzy młodzieżą miejską, a młodzieżą pochodzącą z terenówwiejskich.

Program „Na Własne Konto" jest realizowanywe współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacjiekonomicznej i Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000" im. M.Rataja.