PROJEKT „POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM – RADĘ SOBIE DAM”

W czasie ferii zimowych w naszejszkole był realizowany projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej wramach Europejskiego Funduszu Społecznego: Potrafię,wiem, znam – radę sobie dam.

Projekt był realizowany w trzechgrupach: jednej Alfa i dwóch Omega. Uczestnicy projektu poprzez innowacyjnemetody pracy, takie jak: sześć myślowych kapeluszy Edwarda de Bono, mapa myśli,różnego rodzaju energizery oraz żonglowanie rozwijali umiejętności kluczowe,które mamy nadzieję, przyczynią się do powiększenia kreatywności uczniów orazzwiększenia umiejętności uczenia się.

Głównym jego celem byłopodniesienie kompetencji uczniów w zakresie efektywnego uczenia się,krytycznego myślenia, kreatywności, rozwiązywania problemów, komunikowania się,współpracy i odpowiedzialności.

Uczestnicy udali się wmetaforyczną wyprawę, wykorzystując przy tym fabułę lotów kosmicznych – Misjina Księżyc dla grupy Alfa oraz fabułę Misji Stratos dla grup Omega. Musieliprzez pięć dni pracować nad niekorzystnymi zjawiskami występującymi watmosferze – wszelkimi deszczami meteorytów, mgławicami, czarnymi dziurami iburzami słonecznymi. Tylko ich kreatywność, pomysłowość i intensywna współpracasprawiły, że misja zakończyła się powodzeniem!

Nauczyciele realizujący projekt zpełna odpowiedzialnością stwierdzają, że wysiłek i poświęcony czas nie poszedłna marne. Co więcej uważają, że wiedza i umiejętności przekazane uczniomzaowocują w niedalekiej przyszłości. Była to dla nich ogromna przygoda,  która sprawiła tym większą radość, iż spotkałasię z wieloma pochlebnymi ocenami ze strony uczniów –a to przecież oni sąnajważniejsi. Oto kilka z nich:

Jest bardzo super. Podobało mi się tutaj. Nauczyłam su e wielu rzeczy,np. żonglować. Uczestnictwo w tym projekcie zwiększyło moją kreatywność.

Podobało mi się, ponieważ było ciekawie, dużo nauki poprzez zabawę…fajni prowadzący.

Wiele się nauczyłem, ponieważ był świetnie zorganizowany i dobrzeprowadzony. Dużo pracowaliśmy w grupach, co mi się podobało. Były świetnezabawy i konkurencje, w których każdy mógł wziąć udział.

Pani Dziągwa nauczyła mnie żonglować. Zabawy i gry były fajne. Jakbymnie chodziła na projekt – nudziłabym się w domu i nie spotkała z koleżankami ikolegami. Żałuję, że tak szybko się skończył.

Nie da się tego opisać słowami. Było tak super! Żałuję, że tak szybkosię skończył.

Podobały mi się zajęcia, różne ciekawe zabawy. Nauczyłam się żonglowaći udoskonaliłam pracę w grupie.

Bardzo fajna współpraca i ciekawe zajęcia.

PROJEKT „POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM – RADĘ SOBIE DAM”

Album ze zdjęciami Google+ - „PROJEKT „POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM – RADĘ SOBIE DAM””