Projekt „Czas na zdrowie”

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiego projektu„Czas na zdrowie”. W tym celu został reaktywowany zespół „be fit”, w któregoskład wchodzi dziesięć uczennic, które posiadają  dużą wiedzę na temat zdrowego stylu życia i zchęcią dzielą się nią z innymi. Tym samym propagują idee, jak przez długi czascieszyć się zdrowiem.

Grupa „be fit” podczas apelu szkolnego zaprezentowała swoim koleżankom ikolegom w formie prezentacji multimedialnej wiele cennych informacjidotyczących zdrowego żywienia. Krótko a zarazem ciekawie omówiła piramidężywności i zasady zdrowego odżywiania się. Zwróciła uwagę na spożywaniepełnowartościowych produktów, bogatych w węglowodany, picie odpowiedniej ilościwody niegazowanej i spożywanie codziennie odpowiedniej porcji warzyw i owoców. Przestrzeganoza to przed cukrem i wyrobami cukierniczymi oraz solą, które negatywniewpływają na funkcjonowanie naszego organizmu.

Zwrócono także uwagę, by regularnie ćwiczyć, bo ruch oprócz tego, żekorzystnie wpływa na zdrowie to poprawia samopoczucie. Wydzielane są wówczas„hormony szczęścia”, które poprawiają nastrój!

Mamy nadzieję, że krótki program multimedialny przygotowany przezczłonkinie zespołu „be fit!” uświadomi wszystkich, jak zdrowo  i długo żyć, bo „w zdrowym ciele, zdrowyduch”!

Apel "Czas na zdrowie"

Album ze zdjęciami Google+ - „Apel "Czas na zdrowie"”