Przedszkolaki poznają Bibliotekę Szkolną

Wpaździerniku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to mana celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły orazw nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Przedszkolakiz grupy „Gumisie” w tym czasie dwukrotnie odwiedziły bibliotekę szkolną. Opiekun biblioteki, Pani AgataKozłowska zapoznała dzieci z pracą biblioteki szkolnej, pokazała gdzie znajdujesię przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Przedszkolaki zobaczyłyjak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek izachowania się w bibliotece. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki.

PaniAgata przeczytała dzieciom wybraną przez nie książeczkę a na zakończenie wypożyczyła2 książki do czytania w sali przedszkolnej.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)