PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W MUZEUM DOBRANOCEK W RZESZOWIE

Wpiątek 29 marca, dzieci z grupy „Słoneczek” i „Gumisiów” wybrały się nawycieczkę do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, gdzie obejrzały wyjątkową kolekcjępamiątek popularnych animacji dla dzieci ze zbiorów Pana Wojciecha Jamy. Byłyto lalki filmowe z seriali takich jak: „Miś Uszatek”, „Przygody MisiaColargola”, „Plastusiowy Pamiętnik”, „Smerfy” oraz „Trzy Misie”. Zapoznały sięrównież z mniej znanymi bohaterami bajek dla dzieci: Jacek i Agatka, PiaskowyDziadek czy Profesor Baltazar Gąbka. Wśród bogatej kolekcji znajdowały siętakże projekty postaci, scenariusze i scenopisy obrazowe z popularnych animacjidla dzieci. Ogromną uwagę małych widzów zwróciły plakietki, figurki, plakaty,zabawki, książki, znaczki pocztowe, gry planszowe, słodycze, dawne telewizory,gramofony oraz inne przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkamidobranockowych postaci.

Uwieńczeniemwizyty w Muzeum Dobranocek była projekcja znanych wieczorynek, którychbohaterami byli:
Kot Filemon, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek oraz Trzy Misie.

Był to wspaniały dzień pełen radości i niezapomnianychwrażeń. Wdoskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)