PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 20maja 2014 roku, dzieci z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do pobliskiejsiedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Podleśnej.

Głównym celem spotkania byłozapoznanie podopiecznych z tajnikami pracy strażaka, nabycie umiejętnościwłaściwego zachowania się podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego StrażyPożarnej oraz wzbogacenie wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej poprzezpoznanie urządzeń służących do gaszenia pożaru.

Spotkanie przebiegało w przemiłejatmosferze. Strażacy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o swojej pracy,o akcjach w jakich brali udział oraz w jakich okolicznościach można wezwaćStraż Pożarną. Nasi podopieczni dowiedzieli się również, że strażacy nie tylkogaszą pożary, ale też usuwają skutki wypadków samochodowych, pomagają w czasiepowodzi oraz sprzątają połamane przez wichury drzewa, a nawet ratują zwierzęta.Najwięcej jednak emocji wzbudził wóz strażacki. Przedszkolaki mogły z bliskapodziwiać wyposażenie pojazdu oraz urządzenia, jakimi strażacy dysponująpodczas swojej ciężkiej pracy. Każde dziecko miało okazję wejść do wozustrażackiego, przymierzyć hełm i umundurowanie strażackie. Ogromną radośćsprawiła dzieciom możliwość lania wody z węża strażackiego.

Na zakończenie dzieciaki serdeczniepodziękowały strażakom za tak miłe  ipouczające spotkanie.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

Album ze zdjęciami Google+ - „PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ”