PRZEDSZKOLNA OLIMPIADA

Wśrodę, 30 stycznia 2019 roku, w naszej placówce odbyła się „PRZEDSZKOLNAOLIMPIADA”. Brały
w niej udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pod okiemswoich wychowawczyń. Olimpiada sportowa miała miejsce w małej sali gimnastycznej.Głównym celem naszego przedsięwzięcia była popularyzacja zdrowego stylu życia,sportu jako formy aktywnego wypoczynku oraz umożliwienie dzieciom w wiekuprzedszkolnym prezentacji swoich umiejętności sportowych.

Olimpiadasportowa poprzedzona była rozgrzewką poprowadzoną przez wychowawczynie.Następnie przedszkolaki z ogromną radością i zaangażowaniem uczestniczyły w wielu konkurencjach sportowych: slalommiędzy pachołkami, bieg z przeciąganiem szarfy, przejście z woreczkiem nagłowie, skok na jednej nodze, rzut do celu, przejście na czworakach międzypachołkami. Na zakończenie konkurencji sportowychpodopieczni uczestniczyli w ćwiczeniach rozciągająco – rozluźniających.

Byłato świetna zabawa ucząca dzieci zdrowej rywalizacji i aktywnego spędzania czasuwolnego. Olimpiada sportowa dostarczyła naszym przedszkolakom wiele radości isatysfakcji. Na pewno na długi czas pozostanie
w naszej pamięci.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)