RAJD CERGOWA – PIOTRUŚ - SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE

Wsobotę 27 października pasjonaci turystyki z naszej szkoły udalisię na rajd pieszy w Beskid Dukielski aby zdobyć szczyty Cergowa(716 m) – Piotruś (728 m). Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy odwsi Lubatowa w stronę góry Cergowa, gdzie czekały na nas dwastrome podejścia, które pokonaliśmy bez trudu mimo towarzyszącegonam ciągłego błota. Niedawno na górze została wybudowanadrewniana wieża widokowa, z której podziwialiśmy piękne widokiBeskidu. Tu posililiśmy się i uzupełnili płyny. Następniezeszliśmy do wsi Zawadka Rymanowska, gdzie obejrzeliśmy zabytkowącerkiew. Jej wnętrze zdobi piękny Ikonostas oraz Wrota Carskie.Dalej skierowaliśmy się w stronę szczytu Piotruś, jego nazwapochodzi od łacińskiego słowa Petrus czyli skała. Dlatego, żejest pokryty niedużymi kamieniami. Aby do niego dotrzeć pokonaliśmybród strumyka. Łagodne wyjście na Piotrusia usłane fliszemkarpackim stanowiło nie lada wyzwanie. Zdobycie jego byłotrudniejsze od poprzedniej góry, ale przez cały czas, mimo trududopisywały nam dobre humory i miła atmosfera. Podczas rajdutowarzyszyła nam ładna pogoda, dopiero przy zejściu z góry zacząłpadać deszcz. Rajd zakończyliśmy we wsi Stasiane po przejściu 15km. Do zdobycia mieliśmy 22 punkty GOT.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)