„SMACZNE I ZDROWE POSIŁKI W PRZEDSZKOLU”

Naszeprzedszkole szczególny nacisk kładzie na promowanie zdrowego stylu życia iodżywiania.
W nauczanych treściach znajduje się dużo tematów prozdrowotnych. Realizujemycomiesięczne Dni Warzywno-Owocowe, które upowszechniają walory zdrowotne warzywi owoców oraz zachęcają dzieci do ich spożywania. Przedszkolaki regularniebiorą udział w zajęciach sportowych i zajęciach na świeżym powietrzu.

W tychdziałaniach wspiera nas przedszkolna kuchnia, która przygotowuje zdrowe ismaczne posiłki dla dzieci. Przedszkolaki do każdego posiłku otrzymują porcjęwarzyw lub owoców. Panie kucharki bardzo się starają by posiłki byłyestetycznie i apetycznie podane, zachęcały do jedzenia. Cyklicznie śniadaniaprzedszkolne są serwowane w postaci „szwedzkiego stołu”, pięknie wyeksponowane,pozwalają jeść nie tylko ustami ale i „oczami”. Dzieci w te dni same decydują,co chcą zjeść.  Zachęcane przez kolegów ikoleżanki często „eksperymentują”, zjadają produkty i potrawy dla nich nowe. Naszeprzedszkolaki bardzo lubią tę formę serwowania śniadań i cieszą się z własnejsamodzielności.

(Abywyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)