Spektakl "Skarbnikowe dary"

Przedstawienie „Skarbnikowe dary”wystawione zostało w środę 12 grudnia 2012 roku. Widzami były dzieci zPrzedszkola i uczniowie klas I, II i III. Aktorzy z krakowskiej grupy „Art-Re”namawiali dzieci do wspólnej zabawy, organizowali konkursy, zachęcali dośpiewania.

Karlik i Karolinkabardzo chcieli być bogaci. Pewnego razu Karlik spotkał dobrego ducha -Skarbnika, który dał mu złoto, ale postawił jeden warunek. Od tego momentuKarlik nie mógł  już nigdy zająć się pracą. Jest to fragment scenariuszaprzedstawienia „Skarbnikowe dary”. Atrakcji rzeczywiście nie brakowało, wszyscyczynnie uczestniczyli w spektaklu, pomagali Karolince w zajęciachdomowych,  przechodzili egzamin na górnika, skacząc przez lisią skórę.Mali widzowie odpowiadali na pytania aktorów i wykazali się przy tym imponującąwiedzą na temat codziennego życia górnika.

A zakończenie tejhistorii? Karlik nie wytrzymał życia bez pracy, powtarzał „ja bez roboty żyćnie umiem”. Poszedł do pracy w kopalni, zarobił dużo pieniędzy i wyprawiłhuczne wesele z Karolinką. Na weselu bawili się wszyscy widzowie, niektórzychłopcy poprzebierani byli za górników, dziewczynki miały na sobie zdobionestroje a na głowach wianki. Kulminacją było odtańczenie przez dzieci i aktorówtrojaka.

12 grudnia 2012 - spektakl Skarbnikowe dary

Album ze zdjęciami Google+ - „12 grudnia 2012 - spektakl Skarbnikowe dary”