SPEKTAKL TEATRALNY "O POPIELU I MYSZACH"

W dniu 8stycznia 2019 roku po raz kolejny zawitał do naszego przedszkola Teatr „Art-Re”z Krakowa ze spektaklem teatralnym pt. „O Popielu i myszach”. Przedstawienie nawiązywało do znanej polskiej legendy.

W ciekawysposób zaprezentowana została historia złego władcy. Popiel rządził krajem wsposób okrutny, dlatego rozgniewani właściciele ziemscy odmówili mu posłuszeństwa.Niegodziwości władcy zostały prędko ukarane – wylęgły się tysiące myszy, abyukarać złego króla. Przerażony Popiel postanowił uciekać i z całą rodzinąszukał schronienia w murowanej wieży, jednak myszy popłynęły za nim i zjadływładcę.

Spotkaniez teatrem było mile spędzonym czasem, dostarczyło również ważnego morału:„chciwość
i nieuczciwość nie popłaca”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu– klaskały, śpiewały i tańczyły. Aktorzy rozweselili widownię, zaś piękna scenografiarozbudziła dziecięcą wyobraźnię.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)