SPOTKANIE Z INŻYNIEREM BUDOWNICTWA W PRZEDSZKOLU

Wewtorek, 11 grudnia 2018 roku, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z inżynierembudownictwa, Panem Krzysztofem Gajdą, tatą Dominiki z grupy „GUMISIE”.

Na początku Pan inżynier opowiedział naszympodopiecznym na czym polega jego praca. Następnie zaprezentował i omówiłelementy ubrania zapewniające bezpieczeństwo na placu budowy. Każde dzieckomogło przymierzyć kask i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pan Krzysztof wyjaśniłrównież jakie są etapy powstawania budowli. Dzieci oglądały mapy, projektyinstalacji oraz rysunki techniczne. Przedszkolaki bardzo chętnie słuchały Panainżyniera, dowiedziały się wiele interesujących informacji. Poznały też kilkaciekawostek technicznych związanych z  projektowaniem i budową domów. Zadawały dużo pytań, na które Pan Krzysztof udzielił wyczerpującychodpowiedzi. Ogromną atrakcją było wspólne projektowanie domu za pomocąprofesjonalnego programu komputerowego.

Był to bardzo ciekawy i pełen emocji dzień. Mieliśmyokazję przekonać się, jak trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości jest pracainżyniera budownictwa.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)