SPOTKANIE Z MISTRZEM PSZCZELARSTWA, PANEM ALEKSANDREM RĘBACZEM

2 i 3 grudnia w naszej placówce odbyły się interesującespotkania z niecodziennym gościem – panem Aleksandrem Rębaczem – człowiekiem z pasją, mistrzem pszczelarstwa z Męciny Małej. Głównym celem zorganizowanychwarsztatów było przybliżenie dzieciom, tym młodszym i starszym, zwyczajów i ciekawostek z życia pszczół, zapoznanie z pracą pszczelarzaoraz ukazanie walorów zdrowotnych owocu pszczelego roju – miodu.
            Spotkanie nie zawiodłooczekiwań uczestników. Pan Aleksander tak prowadził spotkania, dostosowująctreści i język, że poczynając od najmłodszych dzieci przedszkolnych, a kończącna ostatniej klasie gimnazjum, wszyscy wykazywali ogromne zainteresowanie wtrakcie  i okazywali szczery entuzjazm pozakończonych warsztatach. Każdy bez względu na wiek usłyszał, zobaczył naprzygotowanych przez prowadzącego eksponatach, wiele ciekawostek dotyczącychżycia tych owadów. Największą atrakcją okazało się jednak  bezpośrednie obserwowanie przez lupę życiaroju w przeszklonym ulu. Każdy, duży czy mały, skosztował miodu, pyłkupszczelego, samodzielnie wykonał świeczkę z plastra pszczelego wosku.
            Wizyta naszego gościa kończyłasię niespodzianką. Uczestnicy spotkań otrzymywali na pamiątkę imienny certyfikat potwierdzający zdobyciewiedzy z zakresu pszczelarstwa, symboliczny słoiczek miodu do degustacji orazdrewniana pałeczkę do miodu.

Wierzymy, żespotkanie zaowocuje większym zrozumieniem u dzieci
i młodzieży roli tych „niebezpiecznych”, acz pożytecznych owadów w życiuczłowieka oraz sprawi, że miód będzie częstym składnikiem ich codziennego menu.

SPOTKANIE Z MISTRZEM PSZCZELARSTWA, PANEM ALEKSANDREM RĘBACZEM

Album ze zdjęciami Google+ - „SPOTKANIE Z MISTRZEM PSZCZELARSTWA, PANEM ALEKSANDREM RĘBACZEM”