Spotkanie z Panią adwokat w przedszkolu

W czwartek 25 października gościliśmy w naszymprzedszkolu mamę Mai Giereś, Panią Joannę, która jest adwokatem.

Pani adwokat w przystępnyi bardzo interesujący sposób opowiedziała przedszkolakom o pracy Sądu. Dziecipoznały zawody związane zsądownictwem. Wzbogaciły wiedzę na temat pracy: notariusza, adwokata,prokuratora, sędziego czy radcy prawnego. Miały również okazję przymierzeniastroju adwokata oraz użycia młotka sędziowskiego służącego do uciszaniapubliczności w sądzie. Dowiedziały się, że toga jest strojem urzędowym narozprawach sądowych, a kolory żabotów zależą od wykonywanego przez prawnikazawodu. Podczas spotkania Pani adwokat w formie obrazkowej przypomniałapodopiecznym prawa i obowiązki dziecka. Uświadomiła przedszkolakom, żeprzestrzeganie prawa to obowiązek każdego człowieka, ale również i dziecka.

Było to bardzointeresujące a zarazem pouczające spotkanie. Na zakończenie dzieci podziękowałyPani adwokat za wizytę i zrobiły kilka pamiątkowych zdjęć.