Spotkanie z panią higienistką - 14.12.2016

Przedszkolakpoznaje pracę higienistki

W środę 14 grudnia odbyło się spotkanie dzieciprzedszkolnych z Panią Lucyną Bal, higienistką pracującą w naszej placówce.Głównym tematem naszego spotkania była dbałość o higienę jamy ustnej i całegociała.

Panihigienistka wyjaśniła dzieciom jak istotne jest regularne utrzymywaniuczystości całego ciała, zachęcała do regularnego mycia, dbania o zdrowie zębów.Zademonstrowała przedszkolakom, na modelu jak należy prawidłowo szczotkowaćzęby. Maluchy z wielką uwagą słuchały Pani higienistki, chętnie odpowiadały najej pytania a ochotnicy  mogli wypróbowaćna modelu technikę szczotkowania zębów. Pani higienistka mówiła dzieciom oprawidłowym odżywianiu, potrzebie spożywania warzyw i owoców oraz unikaniujedzenia niezdrowych produktów takich jak słodycze i fast food. W tematachporuszanych przez panią Lucynę z przedszkolakami nie mogło zabraknąć również aktywnościfizycznej, bo przecież sport to zdrowie, co każde dziecko  dobrze wie. Spotkanie z Panią higienistkąprzebiegło w miłej atmosferze, pozwoliło dzieciom jeszcze bliżej poznaćzagadnienia higieny osobistej i dbania o zdrowie.