Spotkanie z Panią stomatolog w przedszkolu

Wpiątek 23 listopada odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z stomatolog, Panią Anną Staszowską, mamąŁukaszka z grupy „SŁONECZEK”. Głównym celem spotkania byłouświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamyustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą wgabinecie stomatologicznym.

Przedszkolakiz ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwejhigieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica,dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić.Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na eksponaciesztucznej szczęki. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościomwykonywanym przez Panią Anię, a następnie według jej wskazóweknaśladowały szczotkowanie zębów. Pani dentystka przypomniałarównież dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa, atakże o konieczności właściwego odżywiania się. Spożywaniawarzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszychzębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę.

Byłyto niezwykłe warsztaty, które wzbogaciły wiedzę przedszkolakówna temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończeniedzieci serdecznie podziękowały Pani stomatolog za wizytę.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)