SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKAMI

25marca 2014 roku, nasze przedszkole odwiedziły pielęgniarki z  Wojewódzkiego Szpitala nr 2 w Rzeszowie. Głównymcelem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o swojezdrowie, utrzymywania higieny jamy ustnej i całego ciała oraz zapoznanie zpracą pielęgniarki. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały zaproszonychgości. Podczas pogadanki przedszkolaki przypomniały sobie i utrwaliłypodstawowe zasady dbania o zdrowie i higienę osobistą, jak również dowiedziały się, jak zapobiegać infekcjom. Następnie panie  bardzo ciekawie opowiedziały o swoim zawodziei zaprezentowały akcesoria używane  wpracy. Były to m.in. zapakowane strzykawki, igły, zestaw opatrunkowy orazprzyrząd do mierzenia ciśnienia. Panie zademonstrowały niektórezabiegi np.: założenie opatrunku, unieruchomienie chorej ręki, jak równieżmierzenie ciśnienia. Maluchy początkowo przyglądały się wykonywanym czynnościom,a następnie według ich wskazówek bandażowały kończyny.  Chętnym dzieciom pielęgniarki zmierzyłyciśnienie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu,  zadawały pytania i dzieliły się swoimispostrzeżeniami i doświadczeniami.
        Na zakończenie panie pielęgniarki wręczyły wszystkimprzedszkolakom naklejki z napisem DZIELNY PACJENT.

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKAMI

Album ze zdjęciami Google+ - „SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKAMI”