SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W RZESZOWIE

Dnia 16października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami zKomendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Panią sierż. szt. Moniką Skawińską-Berkowiczz Wydziału Komunikacji Społecznej, Panem asp. szt. MarcinemSkoczylasem z Wydziału Ruchu Drogowego oraz przedstawicielami rzeszowskiegooddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad,Panią Joanną Rarus i Panem Bartoszem Wysockim. W spotkaniu uczestniczyły dziecize wszystkich grup przedszkolnych wraz zwychowawczyniami. Głównym celem wizyty było utrwalenie zasad bezpiecznegoporuszania się po drodze, korzystania ze środków transportu oraz przypomnieniezagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu i wprzedszkolu.

Przedszkolakiz ogromnym zainteresowaniem słuchały zaproszonych gości. Podczas pogadankiutrwaliły obowiązujący numer alarmowy, przypomniały podstawowe zasadyzachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz symbole kolorów światełsygnalizatora. Funkcjonariusze policji uczulali również dzieci na zachowaniebezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymioraz uświadomili do kogo można zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia.Nasi goście zademonstrowali również podopiecznym, w jaki sposób należy zachować siępodczas ataku psa. Przedszkolaki miały również okazję dowiedzieć się na czympolega praca policjanta, poznały umundurowanie oraz akcesoria potrzebne w codziennej pracy.

Nazakończenie spotkania funkcjonariusze policji obdarowali naszych podopiecznychplecakami wyposażonymi w znaczki odblaskowe, plan lekcji oraz książeczkę zzagadkami. Dzieci podziękowały policjantom za tak ciekawe i jednocześnie pouczające spotkanie.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)