Spotkanie z policjantem 17.10.2016

W poniedziałek 17 października, w naszymprzedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji wTrzebownisku z/s w Nowej Wsi, Panią st. sierż. Joanną Legenc i Panem asp.sztab. Pawłem Wojnarem, który pełni również funkcję dzielnicowego wmiejscowości Wólka Podleśna. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Bezpiecznedziecko, policjant - przyjaciel najmłodszych”.

Podczas zajęć z policjantami przedszkolaki utrwaliłysobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, podróżowania samochodem,przypomniały  kolory światełsygnalizatora oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu iw domu. Nasi goście uczulali również na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku doosób nieznajomych oraz uświadamiali najmłodszych do kogo mogą zwrócić się opomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z  zainteresowaniem słuchały rad i wskazówekfunkcjonariuszy, chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nasi podopieczni mieli również okazjędowiedzieć się jak ważna  i odpowiedzialnajest praca policjanta. Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie, szczególnie czapka, lizak policyjny,kajdanki, kamizelka ochronna czy pałka służbowa.

Był toważny dzień z życia przedszkolaka. Sprawy bezpieczeństwa dzieci są dla naspriorytetowe, a spotkanie z funkcjonariuszami jest jednym z działań, którepodejmujemy,  by nasi podopieczni wciekawy sposób uczyli się właściwych zachowań.