Spotkanie z policjantem 2013

Zawszebądź uważny, zawsze bądź bezpieczny

Dnia 16.04.2013 r. w ramach corocznej akcji szkolnej„Zawsze bądź uważny, zawsze bądź bezpieczny” odbyła się uroczystość pt. „Nadrodze bywa trudno”.

Wzięły w niej udział dzieci z klasy 0 i edukacjiwczesnoszkolnej. Uczniowie klas I – III pod kierunkiem swoich wychowawczyńprzygotowali program artystyczny. W tym roku głównym celem przedstawienia byłouświadomienie dzieciom konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnychsytuacjach na drogach, w myśl zasady:

„Idącrano, czy wieczorem

Nośodblaski, świeć przykładem”

Dopełnieniem pięknego występu była prezentacjamultimedialna. W II części uczniowie poszczególnych klas spotkali się zpolicjantem, który przypomniał im główne zasady bezpiecznego poruszania się podrogach. Dzieci zapoznały się również z wyposażeniem samochodu policyjnego.Coroczne organizowanie akcji „Zawsze bądź uważny, zawsze bądź bezpieczny”wpływa na propagowanie u dzieci bezpiecznych zasad zachowania się w różnychsytuacjach drogowych i kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności zazdrowie i bezpieczeństwo własne i innych.