SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI STRAŻY POŻARNEJ W PRZEDSZKOLU

Dnia 21 marcaodwiedzili nasze przedszkole niecodzienni goście, pan Jakub Lech i pan Mateusz Janda. Przedstawiciele Miejskiej PaństwowejStraży Pożarnej w Rzeszowie oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w WólcePodleśnej.

Głównym celemspotkania było bliższe poznanie zawodu strażaka, wdrożenie do przestrzeganiazakazów
i zasad zachowania bezpieczeństwa w domu i przedszkolu,nabycie umiejętności właściwego zachowania się podczas pożaru oraz utrwalenienumeru alarmowego Straży Pożarnej.

Podczas spotkaniastrażacy w bardzo interesujący sposób opowiedzieli naszym podopiecznym o swojejpracy oraz przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasadbezpieczeństwa, a także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną.Dzieci dowiedziały się również, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale teżusuwają skutki wypadków samochodowych, pomagają w czasie powodzi oraz sprzątająpołamane przez wichury drzewa, a nawet ratują zwierzęta.Przedszkolaki poznały sprzęt, jakim strażacy posługują się w codziennej pracy. Każdedziecko mogło przymierzyć hełm oraz umundurowanie strażackie i zrobić sobiepamiątkowe zdjęcie. Najwięcej jednak emocji wzbudził wóz strażacki. Nasiwychowankowie mogli z bliska podziwiać wyposażenie pojazdu oraz urządzenia,jakimi strażacy dysponują podczas swojej ciężkiej pracy.

Byłyto niezwykłe warsztaty, które na długi czas pozostaną w naszej pamięci. Nazakończenie dzieciaki serdecznie podziękowały strażakom za tak miłe  i pouczające spotkanie.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)