SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄTAJNIKI POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

W ramachcyklu spotkań z przedstawicielami różnych zawodów w marcu nasze przedszkoleodwiedził ratownik medyczny Pani Agata Lech.

Opowiedziałaona dzieciom na czym polega praca w tym zawodzie.

Podczasspotkania przedszkolaki dużo usłyszały i zobaczyły, jak udzielać pomocyposzkodowanym w różnych sytuacjach. Uczyły się, jak sprawdzić przytomność oraztego, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo podczas udzielania takiejpomocy. Dzieci dowiedziały się również, jak w prosty sposób zapamiętać numeryalarmowe służb ratowniczych, jednocześnie wiele z nich wykazało się taką jużznajomością.

Niezwykleistotnym elementem spotkania była dla przedszkolaków możliwość praktycznegoprzetestowania swoich świeżo zdobytych umiejętności na fantomie. Dzieci zradością próbowały wykonać sztuczne oddychanie oraz masaż serca.

Było to z pewnościąniezwykle pouczające, uwrażliwiające na potrzeby innych spotkanie, akontynuacja edukacji w tym zakresie w kolejnych latach zaowocuje wiedzą iumiejętnościami naszych podopiecznych.