Spotkanie z saperami 2016

8 marca 2016r.w naszej szkole  już po raz drugi odbyłosię spotkanie z saperami z 21 batalionu Strzelców Podhalańskich, którego celembyło przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z zakresu obchodzenia się zprzedmiotami wybuchowymi i niebezpiecznymi pochodzenia wojskowego. Żołnierzepatrolu razem ze swoim dowódcą zaprezentowali uczniom klas I - VI SPoraz I - III gimnazjum zakres i cel swoich działań saperskich, omówili sposobyi procedury postępowania w sytuacji wykrycia niebezpiecznych przedmiotów, wformie prezentacji multimedialnej zapoznali uczniów z rodzajami niewybuchów.

Po zakończonejprelekcji uczniowie mieli możliwość obejrzenia narzędzi pracy saperów,przymierzenia odzieży ochronnej, tj. kasków, kamizelek, niezbędnej do wykonywaniazadań o bardzo wysokim stopniu ryzyka. Zarówno ci najmłodsi, jak igimnazjaliści zadawali żołnierzom dużo pytań, z dużym zainteresowaniem oglądaliprzywiezione do szkoły materiały i sprzęt wojskowy. Saperzy umożliwili równieżnajstarszym uczniom obejrzenie samochodu bojowego, przeznaczonego doprzewożenia niebezpiecznych materiałów wybuchowych.

Mamynadzieję, że takie spotkania będą kontynuowane w kolejnych latach i dzięki temuuczniowie naszej szkoły będą mieli świadomość niebezpieczeństwa związanego zniewłaściwym obchodzeniem się z materiałami wybuchowymi  oraz będą znały sposoby postępowania w raziekontaktu z tego rodzaju przedmiotami.