Spotkanie z saperami

1 lutego 2013 r. w naszejszkole odbyło się spotkanie z saperami z 21 batalionu Strzelców Podhalańskich,którego celem było przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z zakresu obchodzeniasię z przedmiotami wybuchowymi i niebezpiecznymi pochodzenia wojskowego.Żołnierze patrolu razem ze swoim dowódcą zaprezentowali uczniom klasI - VI SP oraz I - III gimnazjum zakres i cel swoich działań saperskich,omówili sposoby i procedury postępowania w sytuacji wykrycia niebezpiecznychprzedmiotów, w formie prezentacji multimedialnej zapoznali uczniów z rodzajaminiewybuchów.

Po zakończonej prelekcji uczniowie mieli możliwość obejrzenia narzędzipracy saperów, przymierzenia odzieży ochronnej, tj. kasków, kamizelek,niezbędnej do wykonywania zadań o bardzo wysokim stopniu ryzyka. Zarówno cinajmłodsi, jak i gimnazjaliści zadawali żołnierzom dużo pytań, z dużymzainteresowaniem oglądali przywiezione do szkoły materiały i sprzęt wojskowy.

Saperzy - 1.02.2013

Album ze zdjęciami Google+ - „Saperzy - 1.02.2013”