Sprawozdanie z rajdu rowerowego - 22.09.2016

Sprawozdanie  z rajdu rowerowego do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej

22 września odbył się rajd rowerowy doZagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej. Wzięło w nim udział 29 uczniów klasI-III gimnazjum oraz pięciu opiekunów. Uczestnicy rajdu pokonali trasę 15kilometrów wiodącą przez Wólkę Podleśną, Pogwizdów, Medynię Głogowską, Zalesiei Czarną.

Trasa została podzielona na trzyetapy. Pierwszy z nich- odcinek 5 km z Wólki Podleśnej przez Pogwizdów doMedyni Głogowskiej – uczestnicy pokonali w 50 minut. O godzinie  11 wzięli udział w lekcji muzealnej w Zagrodzie Garncarskiej, podczasktórej mieli  okazję poznać typową dlaXIX wieku zabudowę mieszkalną, zapoznać się ze specyfiką  pracy garncarzaoraz  zwiedzić warsztat rzemieślniczy.

Następnie grupa wraz z przewodnikiemudała się do prywatnej galerii,  gdziemogła podziwiać prace artystki- Władysławy Prucnal. Po krótkim odpoczynku w zagrodzie uczestnicyrajdu wyruszyli w trasę z Medyni Głogowskiej do miejscowości Czarna. Odcinekten wiódł przez  malownicze, leśnetereny usytuowane wśród stawów i miejsc będących naturalnym środowiskiembobrów.

Popokonaniu 5 kilometrów uczniowie mieli okazję wypocząć na łonie przyrody wmiejscowości Zalesie, spożyć posiłek iw ten sposób zebrać siły na pokonanie ostatniego odcinka prowadzącego z Czarnej do Wólki Podleśnej.  Około godziny 14 peleton składający się ztrzech rowerowych kolumn przybył do szkoły.