Sprzątanie świata 2016 - Przedszkole

Po raz kolejnynasze przedszkole uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata”.  16 września dzieci z grupy „Gumisiów” i„Słoneczek” pod czułym okiem  wychowawczyń poszukiwały choćby najmniejszychpapierków wokół przedszkola. Głównym celem akcji było wpajanie dzieciom zasaddbania o środowisko już od najmłodszych lat.

Akcjazostała poprzedzona zajęciami dydaktycznymi, które zainspirowały dzieci do działańmających na celu dbanie o przyrodę, by móc korzystać z jej uroków.Wychowawczynie szczególną uwagę zwróciły na segregowanie odpadów orazrecykling. Przypomniały również kolory pojemników, do których należy wrzucaćposortowane odpady.

Największąatrakcją tego dnia było jednak sprzątanie „naszej ziemi”. Przedszkolakiwyposażone w rękawiczki ochronne i worki plastikowe wyruszyły na teren ogroduprzedszkolnego, gdzie z zaangażowaniem i uśmiechem porządkowały  najbliższe otoczenie.Powierzone zadanie wykonały wzorowo.