SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

Akcja,,Sprzątanie Świata”

21września 2018 r. w Zespole Szkół w Wólce Podleśnej odbyła sięakcja ,,Sprzątanie Świata”, która sprzyja kształtowaniu postawproekologicznych. W akcję włączyła się cała społecznośćszkolna. Przedszkolaki posprzątały teren wokół szkoły, auczniowie klas I-VIII i III gimnazjum teren wokół boiska,wiejskiego placu zabaw, pobocza drogi głównej w stronę kościołai ,,Nowe Miasto”.

Wszystkiezebrane odpady segregowano zgodnie z hasłem:

AKCJA –SEGREGACJA

Nagodzinach wychowawczych uczniowie wraz ze swoimi wychowawcamizapoznali się z tegorocznym celem oraz zasadami sprzątania. Nakorytarzach szkolnych zostały wykonane gazetki informujące. Akcjata odbywa się w Polsce po raz 25,

atowarzyszą jej zbiórki surowców wtórnych. U nas w szkole zbieramyzużyte telefony komórkowe, ubrania na ,,Fundację Budzik” orazzużyte baterie.

MariaDrzał

MałgorzataProskura- Buczak

Klasa I SP w czasie akcji: