Szkolny Dzień Bezpiecznego Ruchu Drogowego

Dlakażdego użytkownika drogi bardzo ważna jest znajomość zasad ruchu drogowego. Abyna drodze czuć się bezpiecznie należy stosować się do obowiązujących przepisów.Właśnie dlatego uczniowie w naszej szkole, jak co roku wiele czasu poświęcili zagadnieniombezpieczeństwa. Uczniowie klas IV w ramach lekcji techniki przygotowywali siędo uzyskania pierwszego „prawa jazdy”, czyli karty rowerowej. Klasy IV przystąpiłydo egzaminu teoretycznego ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Przed nimiczęść praktyczna.

Wszkole zorganizowaliśmy również Szkolny Dzień Bezpiecznego Ruchu Drogowego. Wtym roku uczniowie Szkoły Podstawowej wykonali plakaty poświęcone temuzagadnieniu, najciekawsze z nich zostały umieszczone na szkolnym korytarzu.Zawarte
w nich obrazowe informacje na temat tego, jak ważne jest „bycie” widocznym ibezpiecznym na drodze, z pewnością lepiej przemówiły do uczniów. Uczniowieklasy VI „a” wykonali prezentację multimedialną „Bądź bezpieczny…”, którazostała zaprezentowana społeczności szkolnej w czasie przedstawienia. Przypomnielizasady poprawnego przechodzenia na drugą stronę jezdni, rodzaje znakówdrogowych, numery alarmowe do poszczególnych służb, zasady zachowania uczestnikówruchu drogowego podczas różnych sytuacji, w których możemy się znaleźć (np.piłka na drodze, przejście na skróty, itp.) Po obejrzeniu prezentacji uczniowiemieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości zasad przepisu drogowego.Dużo rąk w górze świadczyło nie tylko o dobrej zabawie, ale i o posiadanejwiedzy. Nie zabrakło również atrakcji dla klas młodszych. Karaoke „Panpolicjant”, „Halo Panie policjancie” poderwało do wspólnego śpiewania nie tylkonajmłodszych uczniów, ale nawet uczniów z klas starszych. Uczennica klasy Vrazem z koleżankami wykonała piosenkę własnego autorstwa „Lewo, prawo, lewo…”,a koleżanki wzbogaciły ją układem tanecznym. Na zakończenie przedstawieniaspołeczność szkolna miała okazję uczestniczyć w „kursie” pierwszej pomocy,przygotowanym przez dziewczynki z klasy ósmej. Te pokazy bardzo zainteresowałyuczniów, dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności na fantomie.Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zdobywając nowe umiejętności iposzerzając własną wiedzę.

Mamy nadzieję, że po spotkaniu,wszyscy uczniowie będą przestrzegać zasad bezpiecznego zachowania się w ruchudrogowym i każdy z nas będzie się starał być wzorowym pieszym, pasażerem,uczestnikiem ruchu drogowego.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)