TEATR ART-RE „Bazyliszek"

W dniu 12 marca 2014roku, do naszego przedszkola zawitał Teatr „Art-Re” z Krakowa, z kolejnymspektaklem teatralnym pt. „Bazyliszek”.

Oglądałygo wszystkie dzieci przedszkolne, a także uczniowie z klas I-III.

Przedstawieniebyło interaktywne, co oznacza, że wszystkie dzieci w nim uczestniczyły. Na początku dzieci poznały zawód płatnerza, czyli osoby,która wykonuje zbroje. Miały okazję nie tylko zobaczyć stroje z dawnych epok, ale także je przymierzyć. Chłopcy przez moment mogli stać siędzielnymi rycerzami, zaś dziewczynki wcielić się w rolę kobiet z dawnych czasów.

Podczasspektaklu dzieci poznały głównych bohaterów – Jadwigę, Wojtka i Bazyliszka.Wspólnie z nimi śpiewały, klaskały i tańczyły. Próbowały również wraz z Jadwigąuratować Wojtka, który został porwany przez Bazyliszka. Okazało się jednak, że jeston dobry i lubi się bawić.

Dziecibyły bardzo zadowolone, świetnie się bawiły, najpierw uciekały przedBazyliszkiem, później go goniły, aż w końcu się przewrócił.Zrozumiały,że na całym świecie najważniejsze są przyjaźń, miłość, uśmiech, radość izdrowie