TEATR ART-RE „O Lechu, Czechu i Rusie"

23 kwietnia 2014 roku, po raz kolejny w naszym przedszkolu gościł Teatr„Art-Re” z Krakowa. Tym razem z przedstawieniem  „O Lechu, Czechu i Rusie”.

Wczasie spektaklu teatralnego,  opartegona znanej legendzie opowiadającej o powstaniu państwa polskiego, nasze dzieci zwielkim zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Brały także czynny udział wscenkach związanych z historią naszego kraju, opartych na ciekawostkach ianegdotach dotyczących kultury Polski i jej sąsiadów.

Wychowankowie przedszkola orazuczniowie klas I-III szkoły podstawowej wcieli się w role wyznaczone przezaktorów i z ich pomocą, przebrani w różne stroje i posługując się różnymirekwizytami, wybrali najbardziej odpowiednie miejsce do założenia państwa.

Podczas przedstawienia dziecibyły zachwycone scenografią, wspaniałymi kostiumami aktorów i ich grą. Bacznieobserwowały każdy ruch występujących, co sprawiło im wiele zabawy i radości.

Spektakl uwrażliwił dzieci na symbole związane z Polską –flaga narodowa, godło i hymn państwowy. Był doskonałą lekcją patriotyzmu.

TEATR ART-RE „O Lechu, Czechu i Rusie"

Album ze zdjęciami Google+ - „TEATR ART-RE „O Lechu, Czechu i Rusie"”