TEATR ART-RE „ZAJĘCZA CHATKA"

W naszymprzedszkolu dzieci znowu obejrzały spektakl pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniuaktorów z „Teatru Art-Re” z Krakowa.

Przedszkolakii uczniowie klas I-III z wielkim zaciekawieniem czekali na teatrzyk.Przedstawienie rozpoczęło się od wyrzucenia głównego bohatera „zajączka” zwłasnego domu przez chytrego lisa. Widzowie bardzo przeżywali opuszczenie itułaczkę szaraka, dzieci nie chciały się pogodzić z zaistniałą sytuacją, cobyło widoczne po ich zachowaniu. Reagowały różnymi minami, szeptały między sobą,nawet śpiewana przez zajączka piosenka nie pocieszyła ich.

Bohater sztuki szukał zrozumieniawśród innych zwierząt, ale nie był
w stanie go znaleźć. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały podczas przedstawienia,wręcz same próbowały pomóc zajączkowi. Dopiero kogut swoim ostrym dziobemprzepędził lisa i chatka stała się wolna.

Aktorzynawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału wspektaklu oraz zachęcając do wspólnej zabawy przy piosenkach. Taka formasceniczna bardzo odpowiadała dzieciom. Humorystyczne dialogi połączone z wesołązabawą sprawiły, że pełni radości wróciły do domów i zajęć.