TEATRZYK "Królewna Śnieżka"

Wraz zNowym Rokiem, przyjechał do naszego przedszkola Teatr „Art-Re” z Krakowa, znowym spektaklem teatralnym pt. „Królewna Śnieżka”.

Aktorzy zdużym humorem przedstawili historię Śnieżki i siedmiu krasnoludków, angażującdo tego zarówno dzieci przedszkolne, jak i z klas I-III szkoły podstawowej.Przedszkolaki mogły uczestniczyć w tworzeniu spektaklu poprzez wcielanie się wróżne role, pomoc Śnieżce, a także wspólne tańce.

Występującew przedstawieniu krasnoludki podzieliły się również z dziećmi wiedzą na temat węgla kamiennego i jego wykorzystywania. Chętni moglisię wcielić w górników wydobywających węgiel z kopalni, wykorzystując do tegorekwizyty, które przywieźli aktorzy.

Na koniecspektaklu dzieci wraz z aktorami zaśpiewali i zatańczyli wspólną piosenkę,która przyniosła im wiele radości i śmiechu.

Poprzezobejrzenie perypetii królewny prześladowanej przez złą Królową, widzowie mogli sięprzekonać, że warto pomagać innym w potrzebie. Natomiast ostrożności wkontaktach z nieznajomymi nigdy nie jest za wiele. Oby nasi podopieczni wzięlisobie do serca przestrogi wypływające z bajki i zastosowali je w swoim życiu.