TEATRZYK "Zajęcza chatka" - 27.11.2016

„Zajęczachatka” to kolejny spektakl teatralny, z którym przyjechali do naszegoprzedszkola aktorzy z Teatru „Art-Re” z Krakowa w dniu 27 października 2016roku. Kiedy zajączek wyszedł na scenę, dzieci bardzo się ucieszyły. Onnatomiast pięknie przywitał się z nimi i zaprosił do obejrzenia przedstawienia.

Podczasspektaklu zajączek spotkał się z misiem, pieskiem i krową, prosząc ich o pomocw znalezieniu domku, ponieważ jego został zajęty przez nieproszonego gościa –liska. Jednak mimo próśb nikt nie chciał mu pomóc. Nawet poproszone o pomocdzieci nie potrafiły przekonać zwierzątek, aby przygarnęły zajączka do swoichdomków.

Zajączekbył z tego powodu bardzo smutny, więc zaprosił kilkoro dzieci do wspólnegotańca i śpiewania piosenki o stracie domku. Piosenkę tę usłyszał kogut, którypostanowił pomóc zajączkowi w odzyskaniu domku. Zaprosił w tym celu dziewczynkęz widowni i przekazał jej tajny plan działania na pozbycie się niechcianegolokatora.

Wraz zpomocą dziewczynki kogut wypłoszył lisa z domku zajączka. Radości ipodziękowaniom zajączka nie było końca. Wszystkie dzieci wspólnie z zajączkiemświętowały szczęśliwe zakończenie przy tańcu połączonym ze śpiewem piosenki.