Tydzień Sportu „Be Fit” - 23 – 27. 09. 2019

Koniec września już nieodłączniewiąże się w naszej szkole ze sportem i promocją zdrowia. Tak było i w bieżącymroku wraz z kolejną edycją akcji pod hasłem - „Be Fit”. Sportowy rozkład zajęćzostał umieszczony na tablicy ogłoszeń, by jak największe gronozainteresowanych mogło się z nim zapoznań i wziąć udział w projekcie. Wtegorocznej odsłonie zainteresowanym zaproponowano: pokaz udzielania pierwszejpomocy; międzyklasowe rywalizacje sztafet; turniej gier i zabaw; rozgrywkipiłkarskie; rozgrywki koszykówki; konkurs plastyczny o tematyce sportowej lubpromującej zdrowie; zdrowe podjadanie – pogadanki na temat diety i zdrowegoodżywiania; marszobiegi terenowe i... niespodzianki.

Codo tych ostatnich, poniedziałek przyniósł jedną z nich. A było nią spotkanie ztrenerem brazylijskiej odmiany sztuk walki – Capoeiry. Jak się okazałoprzedstawicielką tej dyscypliny jest ucząca w naszej szkole p. Magda, z którejinicjatywy odbył się  pokaz i prezentacjatej mało znanej formy aktywności. Była możliwość zadawania pytań i rozmowy zprowadzącymi. W spotkaniu wzięły udział najmłodsze dzieci i uczniowie klas VI iVII. Z kolei zaplanowane pokazy pierwszej pomocy przeprowadziła p. Agnieszka.Szkoleniem zostały objęte dzieci z oddziałów I – III, które okazały żywezainteresowanie – zwłaszcza ćwiczeniami na fantomie. Równie intensywnie izaangażowaniem przystąpiła do resuscytacji młodzież z klasy VIII.

Wtorekto kolejna z niespodzianek, gdyż odbył się wówczas pokaz kolejnej dyscypliny zkategorii sztuk walki - karate tradycyjnego. Jej arkana przybliżył izaprezentował Patryk Niewczas syn naszej mistrzyni z Podkarpacia. W prezentacjiuczestniczyły najmłodsze dzieci i ponownie uczniowie z klas VI – VII. Opróczteorii mieli oni możliwość poćwiczenia z prowadzącym. Poza wspomnianym pokazemodbyły się rywalizacje uczniów klas IV i V w grach i zabawach.

Kolejnegodnia wypadły nam zawody wojewódzkie w lekkoatletyce - doskonałe ukoronowanietygodnia „Be Fit”, na które zakwalifikowali się uczniowie klas starszych! Ichoć nasi reprezentanci zanotowali niezłe występy, tym razem  nie udało się wrócić z medalami. Konkurencjabyła naprawdę ostra. Być może w przyszłym roku. Natomiast w szkole odbyły siępogadanki tematyczne z zakresu racjonalnego odżywiania i kalorycznościposiłków, a także konkurs plastyczny promujący zdrowie.

Łaskawypogodowo czwartek pozwolił na rozegranie lubianych przez naszą młodzieższtafet. Wzięli w nich udział niemal wszyscy z klas IV – VIII i mimo, że byłato zabawa, rywalizacja – bez odpuszczania - trwała do ostatnich metrów! Przyokazji najlepsze sztafety zostały nagrodzone ocenami. W ramach zajęć wf starszeklasy konkurowały między sobą w miniturnieju koszykówki.

Piątekzakończył sportowy tydzień kolejnymi grami i zabawami, w których wzięliuczniowie klas IV – V i marszobiegiem dla uczniów starszych. Ta ostatnia zaktywności potraktowana została jako forma przygotowania kondycyjnego naszychreprezentantów do zbliżających się zawodów w drużynowych biegach sztafetowych.A te już w przyszłym tygodniu.

A kolejny sportowy tydzień już zarok.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)