Uroczyste otwarcie przedszkola

Uroczystość otwarcia przedszkolaodbyła się 10 listopada 2012 r.

Otwarcie przedszkola 10 listopada 2012 - zdjęcia

Album ze zdjęciami Google+ - „Otwarcie przedszkola 10 listopada 2012 - zdjęcia”

PROGRAM:

1.     Uroczysta Msza Św. w KościeleParafialnym w Wólce
Podleśnej.

2.     Przemarsz do przedszkola.

3.     Uroczyste przecięcie wstęgi.

4.     Poświęcenie przedszkola.

5.     Zwiedzanie obiektu.

6.     Okolicznościowa akademia:

- część oficjalna,

- część artystyczna.

7. Spotkanie przy stole.

Jak do tego doszło ?

Pomysł przedsięwzięcia, budowy przedszkola,  narodził się z początkiem roku szkolnego2009/2010,  wobec zbliżającej siępotrzeby zapewnienia dzieciom pięcio- i sześcioletnim warunków  do realizacji wychowania przedszkolnego iszkolnego. Od września 2012 roku obowiązkowo rozpocząć naukę szkolną miałydzieci sześcioletnie, a rok wcześniej obowiązkowym wychowaniem przedszkolnymmiały być objęte pięciolatki. Wobec zmian polityki oświatowej państwa izapewnienia dzieciom godziwych warunków do wychowania i nauki wydawało siękoniecznym podjęcie decyzji o rozbudowie istniejącego Zespołu Szkół. Przedstawiona Wójtowi Gminy Trzebownisko przez Panią Dyrektor Wiktorię Budzisz inicjatywa zaowocowała tym, że już pod konieclistopada 2009 r. Rada Gminy Trzebownisko podjęła uchwałę o rozbudowie ZespołuSzkół o tę jednostkę. Wiosną 2011 roku, od podjętej uchwały rozpoczęto budowęprzedszkola.

W marcu 2012 r. Rada Gminy  podjęła uchwałę o utworzeniu PublicznegoPrzedszkola przy Zespole Szkół w Wólce Podleśnej. Miesiąc później nastąpiłodbiór inwestycji i przeprowadzka dwóch oddziałów 5- i 6- latków do nowych  sal.  W budynku, który jest połączony ze szkołą,mieści się nowoczesna kuchnia oraz stołówka, z której korzystają dzieciprzedszkolne oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

1 września br. przedszkoleoficjalnie rozpoczęło swoją działalność. Zostało zapisanych 67 dzieci, zktórych utworzono grupy: 3-latków, 4-5 latków i 6-latków. Przedszkolaki mogąprzebywać w placówce od godz. 6.30 do godz. 17.00.Pomieszczenia są dostosowanedo potrzeb wychowanków. Duże, jasne, kolorowe sale, bardzo dobrze wyposażone,zachęcają wszystkie dzieci do zabawy, stwarzają wyśmienite warunki dozdobywania nowych doświadczeń, pogłębiania wiedzy i umiejętności. W budynku przedszkolnym swoje zajęcia mająrównież uczniowie klasy I.

Pomieszczeniaprzedszkolne oraz pozostała część obiektu – rozwiązania techniczne, wystrój-  zrobiły ogromne wrażenie nazwiedzających.

Uroczyste otwarcie zaszczycili swojąobecnością:

J.E. Ksiądz Biskup Edward Białogłowski wraz z Księdzem ProboszczemWaldemarem Dopartem,

Wójt GminyTrzebownisko wraz ze swoim Zastępcą,

PrzewodniczącaRady Gminy Trzebownisko wraz z jej członkami,

KierownicyWydziałów Urzędu Gminy,

Prezes„INTEGRALU” firmy budującej przedszkole oraz kierownicy budowy,

Dyrektorzy iich zastępcy, szkół i przedszkoli z terenu gminy Trzebownisko,

PocztySztandarowe Szkół,

PrezesStowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Eurogalicja”

Sołtys Wsiwraz z Radą Sołecką,

PrzedstawicieleK GW i OSP z Wólki Podleśnej,

Emerytowaninauczyciele i pracownicy obsługi szkoły,

RadaRodziców ZS oraz Rodzice dzieci przedszkolnych i szkolnych.

PODZIĘKOWANIA

DyrekcjaZespołu Szkół w Wólce Podleśnej oraz Rada Rodziców składają serdecznepodziękowania Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Eurogalicja” zasponsorowanie Pikników Rodzinnych dla dzieci przedszkolnych i młodszych klasszkolnych.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

DyrekcjaZespołu Szkół w Wólce Podleśnej, Rodzice dzieci przedszkolnych i dzieci pragnązłożyć Gorące podziękowania za ofiarowaną pomoc podczas uroczystości otwarcia przedszkola:

Księdzu Proboszczowi

Kołu Gospodyń Wiejskich

Panu Sołtysowi

Zaangażowanym Rodzicom

Panu Janowi Wilkowi

Nauczycielom Zespołu Szkół, w szczególności PaniMałgorzacie Kowal, Pani Elżbiecie Orłoś, Pani Annie Mitał, Pani Katarzynie Piotrowskiej, Pani Agacie Kozłowskiej,Pani  Żanecie Telbyło, Pani EwieJaworskiej oraz całemu personelowi.

Dziękujemy również zaprzekazane upominki dla dzieci i środki pieniężne na ich zakup:

Wójtowi Gminy Trzebownisko,

Radzie Rodziców,

Gościom.

Składamy Gorące podziękowania Wszystkim uczestnikomnaszej uroczystości.

………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Serdeczniedziękujemy Państwu Ewie i Tomaszowi Baranom za przekazanie do przedszkolaróżnych materiałów papierniczych.