PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dzień 30października 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniówklasy pierwszej i ich rodziców.

Uczniowie klasy pierwszej sumiennie przygotowywalisię do tej uroczystości. Uczyli się tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Wspólnie zkolegami z klasy drugiej przygotowali program artystyczny.
Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy,  w granatowych biretach na głowach błysnęlitalentem. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

W niezwykle podniosłej atmosferze,przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godniereprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom inauczycielom, brać wzór z patronki naszej szkoły św. Królowej Jadwigi. Pozłożeniu ślubowania,  każdyuczeń, po kolei  występował na środek i PaniDyrektor, ogromnym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. Następnie każdypierwszak otrzymał swoją pierwszą szkolną legitymację.

KsiądzProboszcz wspólnie ze zebranymi pomodlił się za uczniów i poświęcił ich szkloneprzybory.

PrzewodniczącaSamorządu Uczniowskiego życzyła młodszym kolegom sukcesów w nauce orazzapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Rodzice,którzy przybyli w licznym gronie również złożyli swoim pociechom życzenia. Przygotowaliupominki i  pięknie zorganizowali"słodkie" przyjęcie.Była też chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom wpamięci.

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Album ze zdjęciami Google+ - „PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ”