WARSZTATY Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE I PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

9 grudnia w naszej szkole odbyłysię warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na drodze i pierwszej pomocyprzedmedycznej, które zorganizowaliśmy we współpracy z PZMotem w Rzeszowie i WydziałemRuchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie. W warsztatach brali udziałwszyscy gimnazjaliści i uczniowie klasy VI szkoły podstawowej. Policjanciwykorzystując prezentację multimedialną w ciekawy sposób przypomnieli zasadyporuszania się po drogach, przyczyny najczęstszych wypadków drogowych i sposobyich unikania.

Następnie odbyły się zajęcia udzielaniapierwszej pomocy z zakresu resuscytacji krążeniowo- oddechowej przeprowadzoneprzez członków PZMOT-U w Rzeszowie. Po części teoretycznej, omówieniepostępowania i schematu resuscytacji przystąpiono do ćwiczeń praktycznych nafantomach. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i wysokimi umiejętnościami za couzyskali pochwały ze strony prowadzących zajęcia. Cieszymy się, że nasiuczniowie mieli okazję do weryfikacji umiejętności i ugruntowania wiedzy zomawianego tematu.