Wycieczka do Opatowa i Ćmielowa - Szkolne Koło Turystyczne

15 wrześniaczłonkowie Szkolnego Koła Turystycznego wczesnym rankiem wyruszylina wycieczkę do Opatowa i Ćmielowa. Po dotarciu na miejsceprzywitał nas deszcz, ale nie przeszkodził on nam w zwiedzaniu tegopięknego i zarazem jednego z najstarszych miast w Polsce. Zwiedzanierozpoczęliśmy od Bramy Warszawskiej, gdzie przewodnik opowiedziałnam piękną historię tego miasta. Po czym zobaczyliśmy rynek izwiedziliśmy opatowskie podziemia, które służyły kiedyś ludziomjako piwnice. Następnie obejrzeliśmy Kolegiatę Świętego Marcina.Kiedy zakończyliśmy zwiedzanie Opatowa udaliśmy się do FabrykiPorcelany w Ćmielowie. Zapoznaliśmy się z całym cyklem produkcji,historią tego miejsca oraz wzięliśmy udział w warsztatachceramicznych, podczas których każdy z nas wykonał piękną różęz porcelany. Zabraliśmy je do domów, gdzie mamy dokończyć naszedzieło. Mamy za zadanie wysuszyć je w piekarniku, a następniepomalować. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał wprezencie porcelanowy kubek. W fabryce tej cała produkcja odbywa sięręcznie. W związku z tym porcelana ta jest bardzo droga. Po wizyciew Ćmielowie w dobrych humorach udaliśmy się w drogę powrotną dodomu.

Zapraszamyna kolejny wyjazd w październiku.

Małgorzata Proskura- Buczak opiekunkoła

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)