WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO „RZESZÓW – JASIONKA”

Dnia1.10.2014 roku uczniowie z klas I – III Szkoły Podstawowej zwiedzali PortLotniczy w Jasionce.

Programobejmował:

- Zapoznaniez historią Portu i służbami pracującymi na jego terenie

- Omówieniewarunków podróżowania

-Zapoznaniekrok po kroku ze ścieżką pasażera:

*odprawąbiletowo – bagażową

*kontroląbezpieczeństwa

*odprawąosób niepełnosprawnych

*transportemzwierząt

- Obserwacjąstartu i lądowania samolotu z Tarasu Widokowego

- Omówieniezakresu obowiązków Strażaków

-Prezentację sprzętu i pojazdów gaśniczych

- Zapoznaniez pracą kontrolera ruchu  lotniczego

- Obserwacjalądowania i startu samolotu z wieży kontroli ruchu lotniczego

Dzieci z dużym zainteresowaniemsłuchały Przewodnika. Wszystko dla nich było ciekawe i interesujące. Wielkiewrażenie wzbudziło lądowanie i start samolotu. Wiele emocji towarzyszyłodzieciom również podczas indywidualnego przejścia przez bramkę kontrolibezpieczeństwa. Chłopcom bardzo podobały się pokazy wykorzystania sprzętustrażackiego. Dopełnieniem tych wrażeń był wyjazd windą na wieżę kontroli ruchulotniczego. Wszyscy podziwiali piękną panoramę całego lotniska, start ilądowanie samolotu. Poznali bardzo trudną i odpowiedzialną pracę kontrolera.

Oprócz walorów edukacyjnych wycieczka byłaźródłem wielu niezapomnianych wrażeń.

WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO „RZESZÓW – JASIONKA”

Album ze zdjęciami Google+ - „WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO „RZESZÓW – JASIONKA””