Wycieczka do teatru „Maska” w Rzeszowie na spektakl pt.: „Dokąd pędzisz, koniku?”

Dnia 31 października przedszkolaki z grupy„SŁONECZEK” i „GUMISIÓW” wybrały się na wycieczkę do teatru „Maska” wRzeszowie, gdzie obejrzały spektakl teatralny pt.: „Dokąd pędzisz, koniku?”.

Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem śledziły losy Małego Konika, który bardzochciał być dorosły. Niestety mimo największych chęci samotnie tego marzenia niemógł zrealizować. Postanowił więc poszukać miejsca, gdzie poprzez kontakt zdorosłymi będzie mógł się do nich upodobnić. Nie osiągnął jednak dojrzałości anipróbując dotrzymać tempa Dużemu Koniowi, ani w radosnym, z pozoru,Wesołym Miasteczku. Aby odnaleźć inną receptę na dorosłość, Mały Konik uciekłwraz z nowym przyjacielem, który podobnie jak on nie chciał żyć w niewoli. Mimoogromnych przeszkód udało im się wyrwać z ram Wesołego Miasteczka i pogalopowaćw stronę wolności i szczęścia. Dzięki wzajemnej przyjaźni i odwagi osiągnęliswój cel.

Przedszkolaki były zafascynowane atmosferąteatralnego, baśniowego świata. Świetna gra aktorów, oryginalna scenografia,piękna muzyka i stroje dostarczyły wielu wrażeń młodym widzom. Na zakończeniedzieci nagrodziły aktorów ogromnymi brawami.

Autorem kolejnych zdjęć jest pan Jerzy Dowgiałło: