WYCIECZKA NA POBLISKIE SKRZYŻOWANIE - 15.09.2016

WYCIECZKA NA POBLISKIESKRZYŻOWANIE W WÓLCE PODLEŚNEJ

Dnia 15 września przedszkolaki z grupy „Gumisiów” i„Słoneczek”, wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Głównym celem wycieczkibyło zwrócenie uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas poruszania sięw pobliżu jezdni oraz nauka prawidłowego przechodzenia przez ulicę.

Dzieci z zainteresowaniem obserwowały ruch drogowy, zachowaniapieszych i pojazdów, zwróciły również uwagę na charakterystyczne znaki drogowei ich znaczenie oraz oznakowanie przejścia dla pieszych. Następnie dzieci wraz zwychowawczyniami przeszły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasadbezpieczeństwa.

Po powrocie do przedszkola odbyła siępogadanka podkreślająca znaczenie przestrzegania zasad ruchu drogowego iuświadomienia konsekwencji ich łamania.