WYCIECZKA NA POBLISKIE SKRZYŻOWANIE

Dnia16 września przedszkolaki z grupy „Gumisiów” wybrały się na spacer na pobliskieskrzyżowanie. Celem wycieczki było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania sięw pobliżu jezdni oraz nauka prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Dzieci zuwagą obserwowały ruch uliczny, zachowania pieszych i pojazdów. Zwróciły równieżuwagę na wybrane znaki drogowe i ich znaczenie oraz sposób oznakowaniaprzejścia dla pieszych. Następnie wraz z wychowawczyniami przeszły na drugąstronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa.

Popowrocie do przedszkola odbyła się pogadanka podkreślająca znaczenieprzestrzegania zasad ruchu drogowego i uświadomienia konsekwencji ich łamania.Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Chętnie opowiadały o swojej drodze do przedszkola. Nazakończenie zajęć „Gumisie” wykonały pracę plastyczną „Samochodyspecjalistyczne”.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)