„WYPRAWKA SZKOLNA 2014”

OGŁOSZENIE

Uprawnienia dodofinansowania zakupu podręczników wynikające z rozporządzenia:

Kryteria dochodowe: dochód nie przekracza 539,00 zł /os

Kryteria zdrowotne:  uczniowie słabowidzący;niesłyszący,słabosłyszący; z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lubznacznym; z niepełnosprawnością ruchowa, w tym afazją, z autyzmem w tymzespołem Aspergera,z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną zniepełnosprawności jest niepełnosprawność w/w.- posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Wysokość dofinansowania-do 225,00 zł w kl. II i III, do 325,00 zl w kl.VI
Kompletne (wypełnione) wnioski wraz z niżej wymienionymi załącznikami należyskładać do Dyrektora Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej
w terminie do 10września 2014 r.

Wymagane załączniki:

1. Zaświadczenie o wysokości dochodów netto, za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku, wystawiane przez zakład pracy lub w uzasadnionych przypadkach oświadczenie o wysokości dochodów (druk do pobrania w sekretariacie ).
  2. W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia z kryterium zdrowotnego zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów- należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
  3. Jeżeli rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego- zaświadczenie
    o wysokości
    świadczeń pieniężnych, wystawiane przez GOPS.
  4. W przypadku trudnej sytuacji rodziny i przekroczenia kryterium dochodowego należy dołączyć uzasadnienie korzystania z programu.
  5. Zaświadczenie o wysokości posiadanych gruntów- hektarów przeliczeniowych, wystawiane przez Urząd Gminy- Referat Podatków lub oświadczenie.
  6. Faktura VAT za zakup podręczników wystawiona na dziecko, rodzica lub opiekuna prawnego, lub rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników. W przypadku oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków w ramach tego programu.

Dyrektor Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej