Wyprawka szkolna 2015

„Wyprawka szkolna 2015”

Rodzicedzieci z klas III szkołypodstawowej, którzy zamierzają ubiegać się o dofinansowanie podręczników wramach rządowego programu
 „Wyprawkaszkolna 2015” proszeni są o pobranie wniosków (druki do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowejszkoły)

Komu przysługuje pomoc

1.uczniomuczęszczającym w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej, pochodzącymz rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie będzie wyższy niż574 zł netto na 1 osobę w rodzinie (kryterium dochodowe zapisane wustawie o świadczeniach rodzinnych);

2.uczniomuczęszczającym w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej,pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie przekraczakryterium dochodowe, ale występuje inna trudna sytuacja rodzinna: jak np.:sieroctwo, bezrobocie, niepełnosprawność itp.;

Wypełniony wniosek należy złożyćdo dyrektora szkoły (w sekretariacie szkoły), do 7. 09.2015 roku

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku

1.Zaświadczenie o wysokości dochodów za rok 2013 – w przypadku ubiegania się opomoc na podstawie kryterium dochodowego.

Wuzasadnionych przypadkach do wniosku można dołączyć – zamiast zaświadczenia owysokości dochodów – oświadczenie o wysokości dochodów.

Ważne!W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta zeświadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłkurodzinnego, można przedłożyć – zamiast zaświadczenia o wysokościdochodów – zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych wformie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego.

2.W przypadku ubiegania się o pomoc dla uczniów pochodzących z rodzinprzekraczających kryterium dochodowe, w których występuje trudna sytuacjarodzinna: jak np.: sieroctwo, bezrobocie, niepełnosprawność; do wniosku –zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – należy dołączyć uzasadnienie.

3. Zaświadczenie o wysokości posiadanych gruntów- hektarów przeliczeniowych,wystawiane przez Urząd Gminy- Referat Podatków lub oświadczenie.

Jak obliczyć kryterium dochodowe

Rodzicupamiętaj – składając wniosek o dofinansowanie podręczników musisz w nim podaćprzeciętny miesięczny dochód na członka rodziny za 2013 rok. Za dochód członkarodziny – uważa się przeciętny miesięczny dochód członka rodziny osiągnięty wroku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy. Obecny okres zasiłkowy trwaod 1 listopada 2014 r. do 31 października 2015 r., czyli rok kalendarzowypoprzedzający okres zasiłkowy to rok 2013.

Zwrot kosztów zakupu

Zwrot kosztów zakupu podręcznikównastąpi po przedłożeniu dowodu zakupu, do wysokości wartości pomocy określonejw rozporządzeniu, tj. do kwoty 225,00 zł dla uczniów klasy III szkoły podstawowej.Dowodem zakupu jest faktura VAT, rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupiepodręczników.