XIII DZIEŃ PAPIESKI

Wdniu 13 października 2013r. przeżywaliśmy w naszej ojczyźnie kolejny DzieńPapieski, pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.
BłogosławionyJan Paweł II nauczał, że „w dialogu trzeba jasno mówić, kim ja jestem, abymmógł rozmawiać z kimś drugim, który jest inny.
Trzeba bardzo jasno to mówić,bardzo stanowczo: kim ja jestem, kim ja chcę być i kim chcę pozostać” (Jan Paweł II, Przemówienie do KonferencjiEpiskopatu Polski, Częstochowa  1979 r.)
Słowate posłużyły za osnowę refleksji nt. przykładu życia patrona naszego SzkolnegoKoła Caritas na polu dialogu społecznego, międzypokoleniowego
i międzywyznaniowego.

ToJan Paweł II jako pierwszy papież przekroczył próg świątyni ewangelickiej oraznawiedził synagogę. Jako pierwszy zainicjował Światowe Dni Młodzieży,zorganizował Światowy Dzień Modlitw o Pokój, modląc się po raz pierwszy, odczasów reformacji, wspólnie z biskupami luterańskimi. Jako pierwszy w historiiKościoła papież odbył oficjalną pielgrzymkę do Ziemi Świętej i odprawił Mszęśw. w Wieczerniku.

Wydarzeniate przypomnieliśmy w montażu słowno – muzycznym zaprezentowanym społecznościszkolnej w dniu 10 października 2013r., natomiast wspólnocie parafialnej wkościele, w niedzielę
13 października 2013r.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się równieżaktywnie w obchody Dnia Papieskiego w diecezji podejmując trud Pielgrzymowaniaz Janem Pawłem II „Rzeszowskim szlakiem świętych”.

XIII DZIEŃ PAPIESKI

Album ze zdjęciami Google+ - „XIII DZIEŃ PAPIESKI”