XIV DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 12 października 2014r.przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie XIV Dzień Papieski pod hasłem  „Świętymi bądźcie”. Wezwanie tym mocniejsze,że potwierdzone życiem i posługą naszego Wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II.

Przygotowując się duchowo do tego dniauczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny w oparciu o fragmentyhomilii Jana Pawła II, pt. „Nie lękajciesię świętości”. Został on zaprezentowany społeczności szkolnej podczasapelu w dniu 8.10.2014.

Nie ma chyba osoby, która niesłyszałaby o tym co tak radośnie już od kilku lat powtarzają dzieci z ArkiNoego, że „taki duży, taki mały możeświętym być (…), taki ja taki ty może świętym być”. Jak więc jest z tąświętością? Czy jest ona możliwa? Przygotowany przez dzieci i młodzież montażsłowno – muzyczny skłonił nas do refleksji nad tymi pytaniami.

Odpowiedzi udzielili nam „tacy sami jak my (…) pełni życia i sił,wierni Bogu do końca” młodzi 20 – 23-letni chłopcy. Znani jako „PoznańskaPiątka”- wychowankowie salezjańskiego oratorium zostali ogłoszeni w 1999r.przez Jana Pawła II błogosławionymi męczennikami II wojny światowej.  Z ich historii płynie dla nas wielka miłość inadzieja, że również z okresu próby można wyjść zwycięsko.

Program został również zaprezentowany wdniu 12.10.2014r. w kościele parafialnym.

XIV DZIEŃ PAPIESKI

Album ze zdjęciami Google+ - „XIV DZIEŃ PAPIESKI”